Analizator jakości energii ElitePro XC

dent_instruments

Dent Instruments projektuje i produkuje rejestratory danych i rejestratory energii elektrycznej dla profesjonalnych odbiorców. Nasze produkty często stanowią pierwszy krok we wdrażaniu poważnych strategii energetycznych mających na celu utrzymanie ciągłości dostaw energii w godzinach szczytu i obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Nasza firma zbudowała swoją reputację dostarczając przyrządy najwyższej jakości, których wytrzymała konstrukcja, niewielkie rozmiary i zdalne zbieranie danych sprawiły, że są to rejestratory chętnie wybierane zarówno przez duże jak i małe przedsiębiorstwa.

Od czasu założenia firmy w roku 1988, przeprowadziliśmy liczne pomiary energii elektrycznej dla szerokiego kręgu przedsiębiorstw energetycznych, zarówno państwowych jak i prywatnych. Ta jedyna w swoim rodzaju specyfika klientów wywarła silny wpływ na konstrukcję naszych produktów, charakteryzującą się łatwością ich instalacji i użytkowania.

Produkty DENT dostarczają ważnych danych elektrycznych, które są wykorzystywane do dokładnej alokacji (przydzielania) kosztów energii, wyszukiwania możliwości oszczędzania energii i obniżania rachunków za energię elektryczną. Nasze wszechstronne przyrządy pomagają dokładnie określić miejsca poboru energii i precyzyjnie zmierzyć jej wielkość zużycia.

DTI ESPEUNRoCoil16 award

ELITEPRO XC OPIS BUDOWY

 

NIEZAWODNE I UNIWERSALNE NARZĘDZIE DO POMIARU TWOJEGO ZUŻYCIA ENERGII

Przyrząd ELITEpro XC stanowi kompletne rozwiązanie problemu precyzyjnego określania poboru i pomiaru ilości zużytej energii elektrycznej. Może on mierzyć, zapisywać i analizować dane zużycia energii elektrycznej, które jest obliczane na podstawie sygnałów wejściowych: napięciowego i prądowego. W liczniku energii ELITEpro XC zastosowano bezpośrednie połączenia do każdej fazy napięcia oraz różne wzajemnie zamienne opcje CT takie jak przekładniki prądowe z dzielonym rdzeniem lub elastyczne RoCoilsTM (dla dużych obciążeń lub kabli i szyn zbiorczych o dużym przekroju) do monitorowania prądu na każdej fazie.

Przyrządy te mogą mierzyć energię/moc wyrażoną w kWh/kW i dane dotyczące zapotrzebowania energii / mocy jak również prawie wszystkie istotne parametry elektryczne służące do diagnostyki i monitorowania instalacji trójfazowych lub jednofazowych. Oprócz wartości zużycia i zapotrzebowania energii mierzone są również parametry diagnostyczne obciążenia elektrycznego takie jak współczynnik mocy (zarówno dla obciążeń liniowych jak i nieliniowych).

Elastyczność, małe gabaryty i łatwość użycia licznika ELITEpro XC czynią go idealnym narzędziem do uzyskania szczegółowych informacji o zużyciu energii elektrycznej w placówkach handlowych, zakładach przemysłowych, administracji państwowej i u odbiorców indywidualnych.

Eliteproxc

ELITEPRO XCTM  WŁAŚCIWOŚCI

PRZYRZĄD ZASILANY Z LINII Z REDUKCJĄ OBCIĄŻENIA ŚRODOWISKA NATURALNEGO

Przyrząd pomiarowy ELITEpro XC jest zasilany bezpośrednio z  linii mierzonej instalacji odbiorczej. Może on  być zasilany w szerokim zakresie napięć linii wynoszącym wahających się od 60 do 600 V. Użytkownik nie musi stale martwić się o wymianę  lub doładowywanie baterii, ani też poszukiwać zewnętrznego źródła prądu na miejscu pomiarów. W ten sposób unika się szkodliwego wpływu na środowisko naturalne w wyniku  usuwania baterii zawierających  metale ziem rzadkich, które są trudne do odzyskiwania lub recyklingu.

 

POJEMNA PAMIĘĆ ZAPEWNIAJĄCA PRZEDŁUŻONY

CZAS REJESTRACJI

Dane z pomiarów są zapisywane w pamięci pokładowej z częstotliwością rejestracji wybraną przez użytkownika. Interwał rejestracji może być tak krótki jak jedna sekunda, lub tak długi jak co 24 godziny. Przyrząd ELITEpro XC jest wyposażony w wewnętrzną pamięć trwałą o pojemności 16 MB, która umożliwia bardzo długie sesje  rejestracji danych. Na przykład, przy połączeniu w układzie gwiazdowym i rejestrowaniu wszystkich dostępnych pomiarów systemu z interwałem całkowania wnoszącym 2 minuty, ELITEpro XC może rejestrować dane pomiarowe przez okres ponad 80 dni!

 

WYSOKA CZĘSTOTLIWOŚĆ PRÓBKOWANIA POMAGA UCHWYCIĆ JAKOŚĆ ZASILANIA

Niezależnie od wybranego przez użytkownika interwału rejestracji danych, przyrząd ELITEpro SP posiada częstotliwość próbkowania kształtu fali wynoszącą 12 kHz. Jest to liczba punktów danych, które przyrząd rejestruje dla każdej sinusoidy prądu przemiennego (200 punktów na jeden cykl przy 60 Hz ; 240 punktów na jeden cykl przy 50 Hz). Częstotliwość próbkowania przypadająca na 1 kanał wynosi 8 HZ lub co 125 msek. Tak wysoka częstotliwość próbkowania umożliwia wyświetlanie w czasie rzeczywistym sinusoidy napięcia i natężenia oraz jej składowych harmonicznych.

 

JEDYNA W SWOIM RODZAJU KOREKCJA BŁĘDU

PRZESUNIĘCIA FAZOWEGO CT

Wszystkie przekładniki prądowe (CT) wykazują błąd przełożenia i błąd kąta przesunięcia fazowego. Błąd przesunięcia fazowego CT wynika z różnicy oczekiwanego i rzeczywistego kąta sygnału wyjściowego. Jeżeli ten naturalny błąd nie zostanie skorygowany, to pociąga on za sobą błędny odczyt mocy. Jeżeli używane są przekładniki prądowe o znanym błędzie przesunięcia fazowego, to watomierz ELITEpro XC może wprowadzić poprawkę odczytu na ten błąd – dzięki czemu wasze obliczenia stają się bardziej dokładne, zwłaszcza w przypadku obciążeń charakteryzujących niskim współczynnikiem mocy.

        WPŁYW BŁĘDU PRZESUNIECIA FAZOWEGO NA POMIAR MOCY

przesunecie

WSPÓŁCZYNNIK MOCY

Na przykład, w przypadku nieskorygowanego błędu kąta fazowego dla napięcia 3-fazowego i zarejestrowanego

współczynnika mocy 0,5, występuje błąd odczytu mocy > 10 %.

 

POMIARY DWUKIERUNKOWE DLA BADAŃ ENERGII

ZE ŹRÓDEŁ ODNAWIALNYCH

Konstrukcja przyrządu ELITEpro XC pozwala na wykonywanie pomiarów dwukierunkowych, które umożliwiają monitorowanie energii elektrycznej uzyskiwanej ze źródeł odnawialnych w zestawieniu z energią importowaną z sieci ogólnokrajowej.

SZEROKI WYBÓR PRZEKŁADNIKÓW PRĄDOWYCH

W przyrządzie ELITEpro XC używane są różne wzajemnie wymienne opcjonalne typy przekładników prądowych (CT), takie jak CT z dzielonym, rdzeniem, kleszczowe lub elastyczne RoCoilTM. Licznik ELITEpro XC jest dostarczany z przekładnikiem prądowym Rogowskiego i obwodami elektrycznymi zawierającymi wzmacniacz/integrator – nie ma więc potrzeby zapewniania zewnętrznego źródła zasilania dla przekładników prądowych.

ZOBACZ PRZEKŁADNIKI 

Zobacz specyfikację techniczną ELITEpro XC

 

Wszystkie przekładniki prądowe marki DENT są bocznikowane wewnętrznie dla zapewnienia bezpiecznej pracy podczas pomiarów na przewodach będących pod napięciem. Dostępne są specjalne przekładniki prądowe (CT) o wysokiej dokładności dla wtórnego monitorowania istniejących CT. Przyrząd ELITEpro XC może monitorować do czterech obciążeń jednofazowych, dwa obciążenia trójfazowe (3-przewodowe) z połączeniem w trójkąt lub jedno obciążenie trójfazowe (4-przewodowe) w układzie gwiazdowym („Y”).

Analizator jakości Energii 4xI 3xU

DENT ELITEpro Mobile App

dentmobile app
dent-elitepro-mobile-app-edf53e-h900
Utwórz wykres fazowy między napięciem a natężeniem
dent-elitepro-mobile-app-414ab3-h900
Zobacz szczegółowe informacje dla czterech analogowych kanałów wejściowych
Analizator jakości energii ElitePro XC
Zobacz w czasie rzeczywistym napięcie i natężenie z poszczególnych faz
dent-elitepro-mobile-app-4f3b2e-h900
Zobacz kW i PF w czasie rzeczywistym.
Kontakt

Napisz do nas, a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.

Dziękujemy za odwiedzenie stoiska FLIR na targach BUDMA 2015 w Poznaniu 1Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na II Łódzkich targach energetycznych 2

Zapisz się do newslettera aby otrzymać informacje o nowościach

Chcę dostawać wasz newsletter (zawsze możesz się wypisać).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

 

 

ZOSTAW SWÓJ EMAIL DAMY CI ZNAĆ O STARCIE PROMOCJI

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).