fbpx
Kamera termowizyjna FLIR TG275 1

FLIR TG275

FLIR TG275 został zaprojektowany specjalnie dla techników zajmujących się konserwacją i naprawami samochodów, którzy chcą przyspieszyć procedury diagnostyczne i uniknąć nieoczekiwanych awarii. FLIR T275 to narzędzie wyposażone w IGM (pomiar w podczerwieni) która łączy bezdotykowy pomiar temperatury i obrazowanie termiczne.Ta niedroga kamera termowizyjna jest idealna do diagnozowania problemów w przekaźnikach i przełącznikach, sprawdzenia temperatury akumulatorów, komponentów układu napędowego, systemu HVAC (wentylacji) i wielu innych.

Zastosowanie

Kamerę termowizyjną FLIR TG275 do zastosowań w mechanice pojazdów i klimatyzacji samochodowej
-Tarcze hamulcowe
-Łożyska
-Turbosprężarki
-Systemy chłodzące
-Systemy elektryczne
-Systemy akumulatorowe w pojazdach elektrycznych

Zalety FLIR TG275

FLIR zaprojektował kamerę termowizyjną TG275, aby mogła wytrzymać  w ciężkich warunkach pracy, bez względu na to, czy ma ona za zadanie sprawdzać silniki samochodów ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym, czy systemy hydrauliczne w maszynach budowlanych. Obudowa IP54 zapewnia wysoki poziom ochrony przed kurzem i wodą. TG275 zawiera również diodę LED i wskaźnik laserowy, które pomagają prowadzić pomiary temperatury poprzez wskazanie rozmiaru i powierzchni mierzonej powierzchni. Inne przydatne funkcje obejmują bezprzewodową technologię Bluetooth® Low Energy (BLE) do łatwego przenoszenia obrazów na urządzenie mobilne; profesjonalne raportowanie z FLIR Tools®; regulowane poziomy emisyjności; i aktualizacje temperatury w czasie rzeczywistym. Ponadto przenośny TG275 ma akumulator i pamięć rozszerzalną. Kamera wykorzystuje detektor Lepton z  wielkością piksela 12 μm który działa w zakresie spektrum 7.5–14 µm. Kamera posiada ekran o przekątnej 2.4″ z rozdzielczości 320×240 i jasnością 400 cd/m2 dzięki któremu wyniki pomiarów widoczne są w dużym nasłonecznieniu nawet do kąta 80°. W menu kamery mamy możliwość przełączania pomiędzy dwoma typami obrazy MSX oraz obraz rzeczywisty z odczytami temperatur. Użytkownik może wybrać z pośród kilku palet kolorów Iron, Lava, Rainbow,Whitehot, Blackhot, Arctic.Kamera obrazu rzeczywistego o rozdzielczości 2Mpx symultanicznie zapisuje obraz dopasowany do termogramu. Zwarta konstrukcja pozwala na przetrwanie upadku urządzenia z 2 metrów. Do zapewnienia wiarygodnych pomiarów jest możliwość zmiany emisyjności z pośród 4 predefiniowych poziomów. Kamera posiada wielojęzyczne menu w tym język polski.

Dlaczego warto kupić kamerę FLIR TG275?

To nic dziwnego, ale kamery termowizyjne są zazwyczaj niedostępne dla większości mechaników. FLIR obniża cenę dzięki technologii MSX – Multi-Spectrum Dynamic Imaging. Nakłada typowy obraz na obraz termiczny, aby uzyskać więcej szczegółów na termogramie. To coś, co widzieliśmy wcześniej i robi ogromną różnicę w jasności obrazu.

Technologia pozwala na użycie kamery termowizyjnej o niższej rozdzielczości, która kosztuje o tysiące złotych mniej niż inne bardziej zaawansowane modele kamer termowizyjnych FLIR.

Zobaczysz te zdjęcia na ekranie 2,4-calowym w urządzeniu FLIR TG275. Będziesz mógł zapisać do 4 GB obrazów w kamerze i pracować z nimi w oprogramowaniu FLIR Tools, jeśli chcesz dalej działać. Po wykonanym badaniu w łatwy sposób przeniesiesz lub prześlesz termogramy poprzez Bluetooth do smatphona lub tabletu.

Kamera termowizyjna FLIR TG275 2
Kamera termowizyjna FLIR TG275 3

Specyfikacja techniczna FLIR TG275

Rozdzielczość detektora 160 x 120 pixeli
Cyfrowe poprawianie obrazu
Czułość termiczna /NETD < 70 mK
Kąt widzenia (FOV) 57° x 44°
Błąd pomiarowy ±1% odczytu lub ±1℃
Minimalna ogniskowa 0.3 m (0.89 ft.)
Stosunek odległości do wielkości plamki pomiarowej 30:1
Podwójny zakres pomiarowy
Zapis zdjęć na 4 GB karcie pamięci ~50000 zdjęć
Laserowe wskazanie plamki pomiarowe (minimalnego mierzalnego punktu)
Zakres pomiarowy –25 to 550°C (
1: < 400℃ 2: > 400℃
Zakres 2 musi być włączany ręcznie
Stała ogniskowa
Częstotliwość 8.7 Hz
Czas pracy ~5h , 4,5 z włączonym na stałe laserem
Interfejsy: USB 2.0, Bluetooth ( komunikacja z FLIR Tools mobile)
Waga 0.394 kg

Zaprojektowany dla profesjonalistów zajmujących się konserwacją / naprawami samochodów

Identyfikuj więcej problemów, szybciej!

19,200 pikseli kamera IR i zakres temperatur do 550 ° C (1022 ° F) przewyższają ograniczenia punktowych termometrów IR (pirometrów)

Wysoka jakość obrazu, przystępna cena

Uzyskaj więcej szczegółów na termogramie dzięki FLIR MSX®, jasny i żywy obraz na wyświetlaczu o przekątnej 2,4 cala

Wytrzymały i niezawodny

Wytrzymała, sprawdzona konstrukcja z obudową IP54, która chroni kamerę przed brudem, kurzem i olejem. Kamera posiada drop test upadku z 2 metrów

FLIR TG275
Kamera termowizyjna FLIR TG275 4

Sprawdź inne urządzenia pomiarowe od FLIR

Kamera termowizyjna FLIR TG275 5

Sprawdź mierniki wilgotności współpracujące z kamerami termowizyjnymi FLIR

Sprawdź inne modele kamer termowizyjnych FLIR

Kontakt

Napisz do nas, a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.

Not readable? Change text. captcha txt

Zapisz się do newslettera aby otrzymać informacje o nowościach

Chcę dostawać wasz newsletter (zawsze możesz się wypisać).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

 

 

ZOSTAW SWÓJ EMAIL DAMY CI ZNAĆ O STARCIE PROMOCJI

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).