fbpx

Najlepsze dodatkowe aplikacje dla kamery termowizyjnej FLIR ONE PRO

Kamera termowizyjna FLIR ONE PRO

Najlepsze dodatkowe aplikacje dla kamery termowizyjnej FLIR ONE PRO 5Najlepsze dodatkowe aplikacje dla kamery termowizyjnej FLIR ONE PRO 6

Kamera termowizyjna FLIR ONE PRO rewolucjonizuje rynek pomiaru temperatury poprzez niską cenę i dobrą jakość podstawowych pomiarów pozwala na zastosowanie w wielu dziedzinach w tym budownictwie i przemyśle. Model ONE PRO jest w pełni radiometryczny czyli pozwala na odczyt temperatury w dowolnym pikselu, na żywo nawet z kilku miejsc jednocześnie. Kamera ta dostępne jest w trzech różnych konfiguracjach jeżeli chodzi o gniazdo (USB-C, USB-micro, lighting-iOS)  działa zarówno pod Androidem jak iOS. Cała obsługa kamery odbywa się poprzez dedykowaną aplikację która pozwala na zmianę parametrów, zakresu temperatur czy palet kolorów. Dzięki zastosowaniu detektora podczerwieni Lepton 3 generacji oraz termowizyjnymi dostajemy z rozdzielczością 160×120 pikseli. Ciekawą funkcją jest FLIR MSX® nakłada krawędzie rejestrowane w świetle widzialnym za pomocą kamery HD 1440 x 1080 na obraz termowizyjny. Tak powstały obraz jest o wiele ostrzejszy i czytelniejszy.

Co dostajemy w zestawie z FLIR ONE PRO?

Najlepsze dodatkowe aplikacje dla kamery termowizyjnej FLIR ONE PRO 7

Kamera termowizyjna dostarczana jest w małym pudełku w którym oprócz samej kamery znajdują się poradniki z zastosowaniem oraz kabel USB-C który służy do ładowania urządzenia (Czas pracy po pełnym naładowaniu to około 1,5H), w zestawie znajdziemy też pokrowiec który idealnie sprawdzi się do przenoszenia kamery w kieszeni lub torbie z narzędziami.

Dlaczego warto kupić

Widzisz problem i go rozwiązujesz. Przenośne urządzenie termowizyjne generujące najwyraźniejszy obraz umożliwia szybkie i precyzyjne wykrywanie problemów oraz dokumentowanie napraw dla klienta.Niezależnie jak ciężko pracujesz, ta kamera dotrzyma ci kroku. Innowacyjna technologia przetwarzania obrazu VividIR™ uwydatnia szczegóły i daje klientom do ręki dowód, że ich problemy zostały rozwiązane tak, jak trzeba, bez zbędnej zwłoki. Zmodernizowaliśmy konstrukcję, dodając rewolucyjne regulowane złącze OneFit™ do podłączania telefonu – bez potrzeby wyciągania go z etui. Ulepszona aplikacja
FLIR ONE umożliwia wykonywanie wielu pomiarów temperatury i kontrolę wielu obszarów jednocześnie.

Aplikacja FLIR ONE

Tak jak wspominałem aplikacja dostępna jest na 2 systemy telefonów

Poniżej można zobaczyć jak wygląda menu w aplikacja gdzie mamy dostęp do poszczególnych funkcji kamery termowizyjnej FLIR ONE PRO

Najlepsze dodatkowe aplikacje dla kamery termowizyjnej FLIR ONE PRO 8

Od góry

 1. Przejście do menu kamery
 2. Dostawianie punktów pomiarowych (punkt, obszar, koło)
 3. Latarka – do doświetlenia obrazu rzeczywistego ( aplikacja korzysta z lampy telefonu)
 4. Możliwość zaprogramowanie cyklicznego wykonywania zdjęć
 5. Kalibracja kamery
 6. Stan naładowania baterii
 7. Zmiana trybów obrazu – obraz rzeczywisty, termowizyjny, obraz z funkcją MSX
 8. Zmiana palet kolorów
 9. Włącz/Wyłącz skale temperatur widoczną po prawej
 10. Zamrożenie zakresu temperatur
 11. Dostosowanie konturów w funkcji MSX
 12. Tryb selfie
 13. Zmiana zakresu mierzonej temperatury

Na dolnym pasku mamy możliwość przeglądania zdjęć (zapisywane w pamięci telefonu) przyciski zrób zdjęcie ,nagraj film czy zrób panoramę.

Najciekawsze aplikacje dla FLIR ONE PRO

Pierwszą z aplikacja jaką polecam to InfraGuage która pozwala na pomiar ilości płynów w zbiornikach. Aplikacja jest bezpłatna i na razie do pobrania w sklepie iStore ale deweloper już pracuję nad wersją do Androida. Z dostępnego manu w aplikacji wybieramy wymiary naszego zbiornika potem celujemy przy pomocy FLIR ONE PRO w zbiornik na wyświetlaczu otrzymujemy objętość.

Kolejną aplikacja która rozszerza możliwości pomiarowe naszej kamery termowizyjnej FLIR ONE PRO to Vernier Thermal Analysis® Plus for FLIR ONE™  . Aplikacja dostępna w wersji na iOS

Aplikacja pozwala na dostawianie dowolnej wielkości kształtu na termogramie i pozwala na tworzenie wykresu temperatury w czasie.

Chcesz wiedzieć kiedy wchodzą do ciebie nie zaplanowani goście aplikacja ThermoVisual Motion Detector poinformuje Cię kiedy w obszarze kamery termowizyjne coś się poruszy. Zaletą tego typu aplikacji jest to że kamera termowizyjna również świetnie widzi w nocy .

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem kamery termowizyjnej możesz to zrobić zgłaszając się do nas w sekcji kontakt.

Kontakt

Napisz do nas, a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.

Not readable? Change text. captcha txt
Pakiet edukacyjny kamer termowizyjnych FLIR 9Targi International Drone Event - annual 21-22 VI 2018 10