fbpx

Najlepsze dodatkowe aplikacje dla kamery termowizyjnej FLIR ONE PRO

Kamera termowizyjna FLIR ONE PRO

Kamera termowizyjna FLIR ONE PRO rewolucjonizuje rynek pomiaru temperatury poprzez niską cenę i dobrą jakość podstawowych pomiarów pozwala na zastosowanie w wielu dziedzinach w tym budownictwie i przemyśle. Model ONE PRO jest w pełni radiometryczny czyli pozwala na odczyt temperatury w dowolnym pikselu, na żywo nawet z kilku miejsc jednocześnie. Kamera ta dostępne jest w trzech różnych konfiguracjach jeżeli chodzi o gniazdo (USB-C, USB-micro, lighting-iOS)  działa zarówno pod Androidem jak iOS. Cała obsługa kamery odbywa się poprzez dedykowaną aplikację która pozwala na zmianę parametrów, zakresu temperatur czy palet kolorów. Dzięki zastosowaniu detektora podczerwieni Lepton 3 generacji oraz termowizyjnymi dostajemy z rozdzielczością 160×120 pikseli. Ciekawą funkcją jest FLIR MSX® nakłada krawędzie rejestrowane w świetle widzialnym za pomocą kamery HD 1440 x 1080 na obraz termowizyjny. Tak powstały obraz jest o wiele ostrzejszy i czytelniejszy.

Co dostajemy w zestawie z FLIR ONE PRO?

Kamera termowizyjna dostarczana jest w małym pudełku w którym oprócz samej kamery znajdują się poradniki z zastosowaniem oraz kabel USB-C który służy do ładowania urządzenia (Czas pracy po pełnym naładowaniu to około 1,5H), w zestawie znajdziemy też pokrowiec który idealnie sprawdzi się do przenoszenia kamery w kieszeni lub torbie z narzędziami.

Dlaczego warto kupić

Widzisz problem i go rozwiązujesz. Przenośne urządzenie termowizyjne generujące najwyraźniejszy obraz umożliwia szybkie i precyzyjne wykrywanie problemów oraz dokumentowanie napraw dla klienta.Niezależnie jak ciężko pracujesz, ta kamera dotrzyma ci kroku. Innowacyjna technologia przetwarzania obrazu VividIR™ uwydatnia szczegóły i daje klientom do ręki dowód, że ich problemy zostały rozwiązane tak, jak trzeba, bez zbędnej zwłoki. Zmodernizowaliśmy konstrukcję, dodając rewolucyjne regulowane złącze OneFit™ do podłączania telefonu – bez potrzeby wyciągania go z etui. Ulepszona aplikacja
FLIR ONE umożliwia wykonywanie wielu pomiarów temperatury i kontrolę wielu obszarów jednocześnie.

Aplikacja FLIR ONE

Tak jak wspominałem aplikacja dostępna jest na 2 systemy telefonów

Poniżej można zobaczyć jak wygląda menu w aplikacja gdzie mamy dostęp do poszczególnych funkcji kamery termowizyjnej FLIR ONE PRO

Od góry

 1. Przejście do menu kamery
 2. Dostawianie punktów pomiarowych (punkt, obszar, koło)
 3. Latarka – do doświetlenia obrazu rzeczywistego ( aplikacja korzysta z lampy telefonu)
 4. Możliwość zaprogramowanie cyklicznego wykonywania zdjęć
 5. Kalibracja kamery
 6. Stan naładowania baterii
 7. Zmiana trybów obrazu – obraz rzeczywisty, termowizyjny, obraz z funkcją MSX
 8. Zmiana palet kolorów
 9. Włącz/Wyłącz skale temperatur widoczną po prawej
 10. Zamrożenie zakresu temperatur
 11. Dostosowanie konturów w funkcji MSX
 12. Tryb selfie
 13. Zmiana zakresu mierzonej temperatury

Na dolnym pasku mamy możliwość przeglądania zdjęć (zapisywane w pamięci telefonu) przyciski zrób zdjęcie ,nagraj film czy zrób panoramę.

Najciekawsze aplikacje dla FLIR ONE PRO

Pierwszą z aplikacja jaką polecam to InfraGuage która pozwala na pomiar ilości płynów w zbiornikach. Aplikacja jest bezpłatna i na razie do pobrania w sklepie iStore ale deweloper już pracuję nad wersją do Androida. Z dostępnego manu w aplikacji wybieramy wymiary naszego zbiornika potem celujemy przy pomocy FLIR ONE PRO w zbiornik na wyświetlaczu otrzymujemy objętość.

Kolejną aplikacja która rozszerza możliwości pomiarowe naszej kamery termowizyjnej FLIR ONE PRO to Vernier Thermal Analysis® Plus for FLIR ONE™  . Aplikacja dostępna w wersji na iOS

Aplikacja pozwala na dostawianie dowolnej wielkości kształtu na termogramie i pozwala na tworzenie wykresu temperatury w czasie.

Chcesz wiedzieć kiedy wchodzą do ciebie nie zaplanowani goście aplikacja ThermoVisual Motion Detector poinformuje Cię kiedy w obszarze kamery termowizyjne coś się poruszy. Zaletą tego typu aplikacji jest to że kamera termowizyjna również świetnie widzi w nocy .

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem kamery termowizyjnej możesz to zrobić zgłaszając się do nas w sekcji kontakt.

Kontakt

Napisz do nas, a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.

Not readable? Change text. captcha txt

Zapisz się do newslettera aby otrzymać informacje o nowościach

Chcę dostawać wasz newsletter (zawsze możesz się wypisać).

 

 

ZOSTAW SWÓJ EMAIL DAMY CI ZNAĆ O STARCIE PROMOCJI

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).