Szkolenie z badań termowizyjnych paneli fotowoltaicznych 25-26.08.2016

IMG 1263

Miło jest na poinformować Państwa że w dniach 25-26.08.2016 organizujemy 2 dniowe szkolenie z badań termowizyjnych paneli fotowoltaicznych .Szkolenie odbywa się w naszym ośrodku szkoleniowym w Świdnicy przy ulicy Stalowej 2 . Wykładowcami będą eksperci Infrared Training Center ze Szwecji. Zapraszamy wszystkich chętnych którzy chcą pozyskać wiedzę jak i umiejętności praktyczne przy badaniu paneli fotowoltaicznych . Jest to budynek CentrumTechnologii Energetycznych przed którym została zainstalowana farma fotowoltaiczna z różnymi typami paneli różnych producentów zarówno chińskich jak i europejskich czy amerykańskich.

Koszt szkolenia to 1650 zł netto w cenie dostają Państwo materiały szkoleniowe , dyplomy ITC , obiady ,przerwy kawowe (nie zapewniamy noclegu) . Zakupiłeś u nas kamerę termowizyjną i jesteś zainteresowany szkoleniem zapraszamy z 30% upustem.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY : POBIERZ TU

Program szkolenia :

DZIEŃ 1

  • Podstawowe pojęcia
  1. Czym jest termografia
  2. Obraz termowizyjny
  3. Termografia a światło widzialne
  4. Emisje i odbicia
  5. Prawa promieniowania podczerwonego
  • Podstawowe parametry techniczne kamery termowizyjnej
  1. Omówienie,przykłady zdjęcia tego samego obiektu w różnej rozdzielczości
  2. Jak dobra parametry pomiaru dla optymalizacji wyników.Zajęcia praktyczne.
  3. Ostrość ustawiania automatycznie i ręcznie
  4. Właściwa kompozycja zdjęcia
  5. Zakres temperatury ,ustawiania
  6. Ustawiania emisyjności
  7. Ustawiania temperatury pozornej odbitej zgodnie z ISO 18434-1
  8. Ustalanie emisyjności własnej materiału zgodnie z ISO 18434-1
  • Zaawansowane funkcje kamery termowizyjnej
  1. Narzędzia ,punkt pomiarowy,obszar ,min/max/śrd temperatura,izoterma
  2. Funkcja PIP
  3. Fuzja Termiczna
  4. Temperatura odniesienia
  5. Pomiary praktyczne
  • Zastosowanie pomiarów termowizyjnych przykłady
  1. Budownictwo
  2. Energetyka
  3. Diagnostyka transformatorów ,silników
  4. Elektronika
  5. Kontrola jakości
  6. Badani przyrodnicze
  7. Medyca
  8. Ratownictwo morskie
  9. Wykrywanie gazów
  10. Pożarnictwo
  11. Obronność

2 DZIEŃ

  • Podstawy promieniowania słonecznego
  1. Stała Słoneczna
  2. Atmosfera
  3. Wariacje lato/zima
  4. Kąt Padania

Przerwa kawowa

  • Panele fotowoltaiczne podstawy
  1. Komórki
  2. Moduły
  3. Project
  4. Okablowanie
  5. By pass diode

Przerwa kawowa

  • Inspekcja termowizyjna paneli fotowolataicznych
  1. Warunki
  2. Wymagania sprzętowe
  3. Ćwiczenia praktyczne

Obiad

  • Studia przypakdów w diagnozowaniu paneli fotowoltaicznych
  1. Typowe odczyty i wzory
  2. Pytania / finalna dyskusja
INSPEKCJA PANELI FOTOWOLTAICZNYCH PRZY UŻYCIU DRONA

INSPEKCJA PANELI FOTOWOLTAICZNYCH PRZY UŻYCIU DRONA ITC

Czym jest Centrum Technologii Energetycznych?

centrum technologii energetycznych w Świdnicy

CTE to projekt Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy. Jesteśmy pozarządową organizacją ekspercką, pełniąca rolę brokera technologii i innowacji.  Pozostajemy jednym z największych inicjatorów i propagatorów wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii i technologii energooszczędnych w Polsce od przeszło 20 lat. Stowarzyszenie aktywnie działa na rzecz racjonalnego wykorzystania energii i wykorzystania nowoczesnych technologii na poziomie: pojedynczych domów, gminy, powiatu oraz regionu.

 

Dobry adres dla firm i inwestorów, zainteresowanych obniżaniem zużycia energii i wykorzystaniem OŹE.  

CTE to liczący 1.200m2 obiekt badawczo-rozwojowy z funkcjami demonstracyjnymi, wybudowany w 2012 roku w Świdnicy (40 km od Wrocławia). To swoiste zielone laboratorium, w którym w rzeczywistych warunkach funkcjonującego i użytkowanego budynku, testowanych jest 11 różnych technologii generacji energii elektrycznej, ciepła, chłodu, rozwiązań wentylacyjno-klimatyzacyjnych oraz technologii budownictwa niskoenergetycznego. Celem testów jest dostarczenie inwestorom oraz przedsiębiorstwom obiektywnej i zweryfikowanej wiedzy, niezbędnej do podjęcia decyzji o wyborze urządzeń i rozwiązań, pozwalających w sposób racjonalny energię oszczędzać, a także wytwarzać  ją z własnych, lokalnie dostępnych  źródeł.

– Budynek-elektrociepłownia,czyli pokaz działania nowoczesnych technologii energetycznych w praktyce

zainstalowane w budynku CTE urządzenia to m.in.: panele PV, kolektory słoneczne, pompy ciepła, system regeneracji dolnego źródła pompy ciepła, kocioł biomasowy, gruntowy wymiennik ciepła, 3 centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne z wysokosprawnym odzyskiem ciepła, 2 niezależne systemy dystrybucji ciepła i chłodu.

Ilustracja budownictwa i projektowania niskoenergetycznego

CTE to wizytówka racjonalnego ekonomicznie budownictwa energooszczędnego i projektowania zintegrowanego. Zapotrzebowanie na energię użytkowa budynku CTE wynosi 37 KWh/m2/rok (dwukrotnie mniej niż przewidują nowe, mające obowiązywać od 2014 roku warunki techniczne). Jest to wynik nie tylko doboru materiałów i urządzeń,w tym systemu docieplenia czy radykalnie energooszczędnych okien. To także efekt doświadczeń gromadzonych przez wiele lat, wykorzystania elementów projektowania pasywnego, włączenia od początku do zespołu projektowego nie tylko architektów, ale także instalatorów, energetyków, automatyków, fizyków budowli i wykonawców budowlanych oraz niezwykle wymagającego poligonu wykonawczego, na którym poradzili sobie tylko wykonawcy o najwyższych standardach jakościowych.

–  Badania i rozwój technologii energetycznych

Szkolenie z badań termowizyjnych paneli fotowoltaicznych 25-26.08.2016 1

Skala wyzwań związanych z projektowaniem eksperymentalnego budynku CTE  oraz optymalizacja pracy systemu energetycznego CTE, skłoniła do współpracy grupę 15 naukowców z Politechniki Wrocławskiej, reprezentujących tak różne wydziały, jak inżynieria środowiska, architektura, budownictwo, energetyka elektronika i fotonika. Na bazie CTE prowadzone są nowatorskie prace badawcze. M.in. nad prototypem autonomicznego systemu energetycznego dla budynku, wykorzystującego międzysezonową akumulację ciepła solarnego uzyskiwanego z wysokotemperaturowego kolektora parabolicznego. Trwają też badania nad regeneracją dolnego źródła pompy ciepła (3 odwierty pompna sondach regenerowane w okresach letnich ciepłem odpadowym). Innowacyjny charakter projektu CTE i skala wyzwań badawczo-rozwojowych już na etapie projektowania i wykonawstwa przyniósł plon w postaci rozpoczęcia 2 przewodów habilitacyjnych i 4 prac doktorskich.

Kontakt

Napisz do nas, a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na II Łódzkich targach energetycznych 2Specjalna cena na kamerę termowizyjną FLIR E60/E60bx 3

Zapisz się do newslettera aby otrzymać informacje o nowościach

Chcę dostawać wasz newsletter (zawsze możesz się wypisać).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

 

 

ZOSTAW SWÓJ EMAIL DAMY CI ZNAĆ O STARCIE PROMOCJI

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).