fbpx

Akustyczna kamera przemysłowa FLIR Si124

Kamera ultradźwiękowa FLIR si124

Kamera ultradźwiękowa FLIR si124

Nowość FLIR Si124 przemysłowa kamera akustyczna.

Urządzenie to pozwala na lokalizację wycieków sprężonego powietrza oraz lokalizację wyładowań niezupełnych, koronowych czy luzów mechanicznych.

Obraz akustyczny jest transponowany w czasie rzeczywistym na obraz z kamery cyfrowej, co pozwala dokładnie wskazać źródło dźwięku. Komunikacja Wifi pozwala na przeniesienie obrazów bezpośrednio do chmury FLIR Acoustic Cloud Viewer gdzie obrazy są archiwizowane i mogą posłużyć do późniejszej analizy.

Kamera FLIR Si124Lokalizacja wycieków sprężonego powietrza nigdy nie była tak prosta

Kamera FLIR Si124 pozwala w prosty i szybki sposób uniknąć kosztownych strat w układach sprężonego powietrza lub innych gazów. Dzięki 124 mikroszumowym mikrofonom MEMS na obrazie rzeczywistym wskazuje miejsce nieszczelności oraz jego wielkość dzięki wbudowanemu algorytmowi po wprowadzeniu mocy sprężarki oraz stawki za kWh automatycznie wylicza oszczędności jakie uzyskaliśmy w trakcie pomiarów. Sprężone powietrze jest najdroższym źródłem energii we wszystkich typach fabryk, ale nawet jedna trzecia tego sprężonego powietrza jest tracona z powodu wycieków i nieefektywności. Ludzkie ucho może czasami usłyszeć wyciek powietrza w cichym otoczeniu, ale w typowym środowisku przemysłowym nie można usłyszeć nawet większych wycieków z powodu głośnego hałasu w tle. Na szczęście Si124 odfiltrowuje hałas przemysłowy, umożliwiając profesjonalistom „wizualizację” dźwięku nawet w hałaśliwym otoczeniu.

Akustyczna kamera przemysłowa FLIR Si124 1

Wyładowania koronowe w sieciach SN/WN

W sieciach elektroenergetycznych wyładowania koronowe mogą prowadzić do awarii sprzętu i nieplanowanych przestojów. Dzięki Si124 profesjonaliści mogą bezpiecznie wykrywać problemy z odległości do 100 metrów i analizować wzorce wyładowań. Kamera klasyfikuje trzy typy wyładowań niezupełnych, w tym wyładowania koronowe, wyładowania łukowe i luzy mechaniczne. Znajomość rodzaju usterki i jej wagi dla pracy zakładu i pozwoli na zaplanowanie konserwacji w celu zminimalizowania  przestojów.

Dzięki regularnej konserwacji obrazowanie akustyczne może pomóc zakładom zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za media i kosztach instalacji nowych sprężarek

Więcej informacji o kamerze akustycznej FLIR Si124

Kontakt

Napisz do nas, a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.

Not readable? Change text. captcha txt
FLIR SCREENING MODEflir-si124-leak

Zapisz się do newslettera aby otrzymać informacje o nowościach

Chcę dostawać wasz newsletter (zawsze możesz się wypisać).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

 

 

ZOSTAW SWÓJ EMAIL DAMY CI ZNAĆ O STARCIE PROMOCJI

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).