Diagnostyka silników i pomp z użyciem kamery termowizyjne FLIR

Zalety badań termowizyjnych urządzeń elektroenergetycznych

W zakładach przemysłowych do produkcji w wielu gałęziach przemysłu stosowane są różnego rodzaju silniki i pompy które pozwalają na napędzanie urządzeń bądź przesył mediów. Aby zagwarantować ich stabilną pracę potrzeba je serwisować i kontrolować warunki pracy. Pierwszym czynnikiem po ultradźwiękach jaki może sugerować nam usterkę która może nastąpić w najbardziej nieodpowiednim momencie jest wzrost temperatury pracy silnika. Działy utrzymania ruchu które mają za cel zapobiegnięcie awarii w predykcyjnym podejściu do diagnostyki maszyn muszą używać narzędzi które pozwolą na ocenę silników podczas ich normlanej pracy bez wyłączania całej linii produkcyjnej – takim urządzeniem jest kamera termowizyjna FLIR. Pozwala ona w sposób bezpieczny dla operatora dokonać pomiarów temperatury na pracującym urządzeniu i w szybki sposób sprawdzić czy temperatura na łożyskach czy obudowie jest w ramach dopuszczalnych norm deklarowanych przez producenta. Informację o dopuszczalnej temperaturze pracy można odczytać znając klasę silnika która znajduje się na tabliczce znamionowej.

Diagnostyka silników i pomp z użyciem kamery termowizyjne FLIR 1
Praca silnika w obrazie termowizyjnym
Diagnostyka silników i pomp z użyciem kamery termowizyjne FLIR 2
  1. Silnik napędu przenośnika taśmowego, 2.3 Termogramy przedstawiają normalną pracę pomp w rejonie łożyska. Najwyższa temperatura wynosi 43℃

Szukasz kamery termowizyjnej do działu UR?

Sprawdź model kamery FLIR E96 z rozdzielczością detektora 640×480 pikseli. Aby dokonać szybkiej inspekcji kamera wyposażona jest w moduł FLIR Inspection Route który daje możliwość wprowadzenia trasy inspekcji po wcześniej ustalonych miejscach w zakładzie produkcyjnym.

Kamera termowizyjna FLIR E96

Predykcyjne utrzymanie ruchu (predictive maintenance)

Cykliczna kontrola silników pozwoli na oszczędności które mogą wyniknąć przy niespodziewanych przestojach, wdrożony program diagnostyki urządzeń przy użyciu kamery termowizyjnej daje informacje o ich temperaturze z czego można wyciągnąć wnioski które pozwolą na wcześniejsze zamówienie części zamiennych lub zaplanowanie wyłączenia danej maszyny.

Podstawowym zadaniem prowadzenia diagnostyki technicznej urządzeń elektroenergetycznych jest uzyskanie wiedzy o stanie pracy urządzenia oraz identyfikacja uszkodzeń występujących w urządzeniach. W większości przypadków  wystawienie oceny o stanie pracy urządzenia lub określenia przyczyn nieprawidłowości jego działania wymaga zastosowania różnych metod diagnostycznych. Bez wątpienia zastosowanie termowizyjnej metody wizualizacji rozkładów temperatury i możliwość bezdotykowego pomiaru temperatury podnosi skuteczność przeprowadzania diagnostyki urządzeń, dostarczając informacji, których nie otrzymano by żadną inną metodą.

Kontakt

Napisz do nas, a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.

Jak zakłady produkcyjne przyspieszają inspekcje i ograniczają koszty 3Promocja przy zakupie miernika FLIRa 4

Zapisz się do newslettera aby otrzymać informacje o nowościach

Chcę dostawać wasz newsletter (zawsze możesz się wypisać).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

 

 

ZOSTAW SWÓJ EMAIL DAMY CI ZNAĆ O STARCIE PROMOCJI

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).