Jak zakłady produkcyjne przyspieszają inspekcje i ograniczają koszty

SKRÓCENIE CZASU INSPEKCJI DO 90%

W większości fabryk systemy sprężonego powietrza są jednym z największych centrów kosztów energii elektrycznej. Dlatego ważne jest, aby jak najwcześniej wykryć wycieki sprężonego powietrza i awarie sprzętu – i natychmiast je naprawić. Jednak znalezienie wycieków powietrza nie jest łatwe przy użyciu tradycyjnych metod inspekcji, takich jak badanie baniek mydlanych, które zajmują dużo czasu.

Większość wycieków powoduje turbulencje, które z kolei powodują hałas ultradźwiękowy. Kamera akustyczna, taka jak FLIR Si124, wskazuje źródło tego hałasu i nakłada ten „punkt aktywny” na obraz z kamery wizyjnej w czasie rzeczywistym. Obrazując źródło hałasu, możemy skrócić czas inspekcji ultradźwiękowej o około 90 procent. Inspektorzy mogą również szybko skanować duże obszary za pomocą kamery z bezpiecznej odległości bez dotykania maszyn lub wyłączania linii. FLIR Si124 widzi przez szum tła powszechnie występujący w środowiskach przemysłowych, aby tworzyć precyzyjne obrazy. Słuchając, rozpoznając, analizując dźwięki ultradźwiękowe i ostatecznie rozumiejąc, co oznaczają różne dźwięki, kamera akustyczna umożliwia operatorom natychmiastowe i dokładne zlokalizowanie źródła wycieku powietrza.

INTELIGENTNA LOKALIZACJA WYCIEKU I ANALIZA KOSZTÓW

Każdy typowy mikrofon ultradźwiękowy może zlokalizować wycieki powietrza, jeśli emitowany przez nie poziom ciśnienia akustycznego jest wystarczająco silny. Ale jeśli użytkownik nie jest przeszkoleni w zakresie akustyki, używanie tego typu urządzeń bez możliwości analizy nie zapewni wyników potrzebnych do podejmowania świadomych decyzji konserwacyjnych. Historycznie rzecz biorąc, przekształcanie plików dźwiękowych wycieku na szacunki wielkości wycieków i szacunki kosztów wymagało użycia tabel lub skomplikowanych algorytmów. FLIR Si124 eliminuje ten problem, ułatwiając analizę przy minimalnym przeszkoleniu.

Lokalizacja wycieków

Naprawianie wycieków sprężonego powietrza wykrytych za pomocą FLIR Si124 może każdego roku zaoszczędzić producentom dziesiątki tysięcy złotych na kosztach energii elektrycznej.

FLIR Si124 to inteligentne narzędzie z analizą bezpośrednio w urządzeniu, zapewniające lokalizację wycieku oraz
analiza wielkości i kosztów wycieków. Ułatwia to zakładowi szybkie obliczenie szacunkowego rocznego kosztu energii spowodowanego wyciekami sprężonego powietrza lub próżni.

Po wykonaniu zdjęć za pomocą Si124 kamera automatycznie zapisuje je w usłudze chmury FLIR Acoustic Camera Viewer przez Wi-Fi. Następnie użytkownicy mogą przeglądać przechowywane obrazy w celu dogłębnej analizy, generować raporty dotyczące audytów wycieków powietrza i bez wysiłku przeprowadzać dogłębną analizę.

Kamerę można łatwo skonfigurować i podłączyć bezpośrednio do fabrycznej sieci Wi-Fi.

Kamera akustyczna FILTRUJE HAŁAS W TLE

Częstotliwość ultradźwięków

Znalezienie optymalnej częstotliwości w hałaśliwym otoczeniu.

Tryb wykrywania wycieków sprężonego powietrza
•Wskaźnik wycieku:
W typowym środowisku przemysłowym:
> 0,032 l / min przy 3 barach z wysokości 3 m (9,8 stopy)
> 0,05 l / min przy 3 barach od 10 m (32,8 stopy)
Bezwzględne minimum wykrywania w cichym otoczeniu: 0,016 l / min przy 1,2 bara z odległości 0,3 m (1,0 stopy)

Jak zakłady produkcyjne przyspieszają inspekcje i ograniczają koszty 1

Wycieki powietrza pod ciśnieniem generują dźwięk szerokopasmowy, który rozciąga się od częstotliwości słyszalnych do ultradźwiękowych. Przemysłowe zakłady produkcyjne mają różne poziomy hałasu w tle, przez co prawie niemożliwe jest usłyszenie wycieku powietrza jedynie ludzkimi uszami. Ogólnie hałas tła mniej zakłóca przy wysokich częstotliwościach, a wycieki powietrza najlepiej wykrywać przy częstotliwościach od 20 do 30 kHz. Zakres częstotliwości FLIR Si124 od 2 do 35 kHz jest zoptymalizowany pod kątem wykrywania najmniejszych nieszczelności na największych odległościach.

Porównując standardowe detektory ultradźwiękowe można odnieść wrażenie, że przecieki powietrza emitują tylko specyficzne dźwięki o częstotliwości ultradźwiękowej i do ich wykrycia należy wykorzystać ten zakres częstotliwości. Jednak to nie jest prawda – w niektórych przypadkach może to być korzystne, ale w innych może zaszkodzić czułości wykrywania. Najbardziej odpowiednia częstotliwość używana do wykrywania zależy od kilku różnych czynników. Niemniej hałas w tle może nadal przeszkadzać. W takich przypadkach urządzenie musi być w stanie rozróżniać źródła dźwięku, które przypominają wyciek z innych zakłócających źródeł dźwięku. Większość kamer akustycznych dostępnych obecnie na rynku wymaga od użytkownika ręcznego odfiltrowania wszelkich zakłóceń za pomocą suwaków w celu wybrania zakresu częstotliwości. Ta czasochłonna metoda prób i błędów znacznie zwiększa ryzyko, że wiele problemów pozostanie niewykrytych.

Jak zakłady produkcyjne przyspieszają inspekcje i ograniczają koszty 2

Przykład utraty zasięgu detekcji na różnych częstotliwościach.

Kontakt

Napisz do nas, a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.

Naukowcy opracowali technologię poszukiwania ludzi z użyciem kamer termowizyjnych na dronach pomiędzy drzewami 3Diagnostyka silników i pomp z użyciem kamery termowizyjne FLIR 4

Zapisz się do newslettera aby otrzymać informacje o nowościach

Chcę dostawać wasz newsletter (zawsze możesz się wypisać).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

 

 

ZOSTAW SWÓJ EMAIL DAMY CI ZNAĆ O STARCIE PROMOCJI

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).