Koronawirus z Wuhan sprawdź jak kamery termowizyjne FLIR pomagają w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa

W dniu 22.01.2020 o godzinie 19:50 – Władze 11-milionowego chińskiego Wuhan podjęły decyzję o wstrzymaniu od 23 stycznia transportu publicznego – metra, kolei, promów, autobusów. Zamknięte ma być również lotnisko (część lotów prawdopodobnie odbędzie się zgodnie z planem).

Jest to spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Wirus ten atakuje płuca i w sposób bardzo szybki przenosi się z człowieka na człowieka. Metodą która szybko pozwala na odseparowanie osób potencjalnie zarażonych są kamery termowizyjne FLIR które obrazują na wyświetlaczu temperaturę ludzi i wstępnie wyłapują tych z podwyższoną temperaturą. Kamery termowizyjne monitorują temperaturę podróżnych na lotnisku celem wyłapania osób zarażonych. Monitoring w podczerwieni pozwalana na szybkie filtrowanie ludzi.

Koronawirus z Wuhan sprawdź jak kamery termowizyjne FLIR pomagają w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa 1

Tak jak widać na powyższym zdjęciu w tego typu sprzęt wyposażone zostały służby porządkowe. Wystarczy postawić kamerę na statywie i podłączyć monitor który pozwala na lepszą obserwację. W kamerze termowizyjnej można też ustawić alarm który dźwiękowo informuje o przekroczeniu danej wartości temperatury czyli 37 stopni.

 

FLIR T540 koronawirus monitorowanie temperatury

FLIR T540 koronawirus monitorowanie temperatury

Oddział ratunkowy Gao Yi jest wyposażony w kamerę termowizyjną FLIR do pomiaru temperatury ciała na podczerwień do automatycznego monitorowania temperatury pacjentów przybywających na oddział ratunkowy

 

 

 

wuhan-wirus-epidemia

Obraz z kamery przesyłany jest kablem HDMI do monitorów. Kamery termowizyjne FLIR mają ustawiony alarm po przekroczeniu temperatury 37,5 stopnia w obszarze na jaki patrzy kamera zostanie uruchomiony alarm dźwiękowy. Ta technologia jest dużo szybsza od pomiaru temperatury termometrem kontaktowym lub pirometrem. Jest też dużo bezpieczniejsza dla pracowników ponieważ pomiar odbywa się na odległość co pomoże w zatrzymaniu rozprzestrzeniania się wirusa. Na zdjęciach widoczne są modele kamery FLIR z serii Exx używane urządzenia to FLIR E53 E75 E85 E95

Kamerę termowizyjną do monitoring temperatury ciała ludzkiego można ustawić przed bramkami w fabryce, lotnisku, czy centrum handlowym. Pozwoli to na odseparowanie osób z podwyższoną temperaturą. Już teraz wiele firm w Polsce wykorzystuje kamery termowizyjne do monitorowania temperatury w sposób bezinwazyjny dla pracowników. Jeżeli masz pytania zapraszamy do kontaktu.

Kontakt

Napisz do nas, a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.

Jaki multimetr wybrać drogi czy tani? Sprawdź! 2badanie-termowizyjne-lodowców z drona

Zapisz się do newslettera aby otrzymać informacje o nowościach

Chcę dostawać wasz newsletter (zawsze możesz się wypisać).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

 

 

ZOSTAW SWÓJ EMAIL DAMY CI ZNAĆ O STARCIE PROMOCJI

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).